HPV viirus, peenisepea vähene tundlikkus 26.05.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tahaksin uurida kas mehed, kes harrastavad seksi meestega, peaksid tegema HPV testi või teisi uuringuid, et ennetada rektaalse vähi või teisi rekataalhaigusi tekkimist?
Samuti küsiksin kas on kreeme peenisepea niisutamiseks ja tundlikkuse tõstmiseks (peenis on ümberlõigatud 14 aastat tagasi ning peenisepea on vähetundlik ja nahk on veidi kuiv, arvan, et selle tõttu on raske saavutada orgasmi ilma käe abita)?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

MSM meestele soovitan soojalt HPV vaktsineerimist just Teie poolt tõstatatud riskide maandamiseks.
Kreeme peenise pea niisutamiseks võib küsida sekspoest. Orgasmi raske saavutamise mure osas tasuks ehk nõu pidada dr. Poolametsaga meie kliiniku Tallinna osakonnast.