Peenis närvi ja sidekoe kahjustus 19.04.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tegin peenise suurendamise harjutusi 3-4 nädalat ja siis oli paus nädal aega. Pärast pausi üle öö peenis enam ei erekteerunud ja kui peenis natuke külma saab siis peenis võtab liivakellakuju. Kahjustunud kohast ( enne peenise pead) tõmbub peenis külmaga krimpsu ja ümbermõõt läheb väga väikseks ning ülejäänud peenis ei lähe krimpsu, tekib nn liivakellakuju. Pärast kahjustust hoiab peenis rohkem vasakule viltu. Pärast vigastust kadusid ka hommikused erektsioonid ja erutumise korral erekteerus peenis c 50 - 60 % ,mille tõttu penetreerimine polnud võimalik. Erekteerudes pole liivakellakuju, kuid vigastunud koht annab tunda, sest penetreerides avaldab peenise pea survet vigastunud kohale ( penetreerides peenispea läheb kergelt viltu ja avaldab survet vigastusele,mis asub peenisepeast all pool, eriti kui peenis on ainult 70% erekteerunud. Peenis on lõdvas olekus palju tuimem kui enne vigastust.Viimasel ajal käivad peenisest kerged valud läbi ( tuikab).
Kas peenise närvi või sidekoe kahjustuse korral piisab taastumiseks arginiinist ja e-vitamiinist? Kui kaua võtab aega sidekoe või närvi taastumine ( mitu kuud, aasta)? Kas taastumise ajal ei tohks tegeleda spordiga ( jalgpall, jooksmine,jõusaal? Kas peaks hoiduma seksist, sest siis toimub hõõrdumine? Kuidas edasi peaks käituma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Probleem juba vana ja aja andmisest taastumiseks pole siin mõtet rääkida. Teiseks ei saa ma aru, kuidas tekkis trauma nädal peale harjutuste tegemist. See pole lihtsalt tõenäoline. Midagi on siin rääkimata. Kas tegu pole mitte eesnaha kitsenemisega, mis survestab peenise kokku? Keerumine lugu ja ilma läbivaatuse andmeteta ma siin nõu anda ei saa.
Erektsiooni taastamiseks on olemas vägagi mõjusad ravimid, alates juba kasutatud arginiinist kuni madaladoosilise erektsiooni toetavate ravimite püsikuurini. Sedalaadi murede puhul on (ja sellele viitab ka teie küsimuse esimene lause) oluline psühhosomaatika komponent. Seetõttu soovitaksin külastada ka ülikooli meestekliiniku seksuaalnõustajat.