Eesnäärme probleemid mehel 08.02.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mehel on juba ammu olnud eesnäärme põletiku sümptomid. Eelmise aasta september-oktoober tehti talle TÜ meestekliiniku Tallinna kliinikus eesnäärme sekreedi analüüs, vereanalüüs, ja eesnäärme UH. Ükski nendest midagi ei näidanud. Panen siia juurde kõigi uuringute tulemused:

Teostatud eesnäärmemassaaž. Abstinents 4 päeva. DRE:Eesnääre liigutatav. Esineb mõõdukas lihaspinge. Sagarad esilevõlvuvad, tihkenenud ebaühtlase konsistentsiga, - sümmeetrilised, - servad difuussed. Tsentraalvagu ei ole palpeeritav. Sekreeti mõõdukalt .
Nõustatud elustiili - ja toitumise osas, lähtuvalt patsiendi kaebustest ja kliinilisest pildist.

ANALÜÜSIDE TELLIMUS nr: 6402245

MATERJAL:
YY03927577 Uriin (eesnäärme massaazi järel) 03.09.2015 08:38 (võetud: 02.09.2015 15:08)
VASTUSED:
Uriini külv-Uricult Negatiivne

ANALÜÜSIDE TELLIMUS nr: 6402246

MATERJAL:
YY03927564 Eesnäärme sekreet ja uriin (eesnäärme massaaži järel) 03.09.2015 15:09 (võetud: 02.09.2015 15:08)
Märkus: 48,52

VASTUSED:
Uriini partiklid (voolutsütomeetria)
Silindrid 0.0
Lima 0.0 (/uL)
Spermatosoidid 0.0 (/uL)
Uriini juhtivus 5.6 (mS/cm)
Erütrotsüüdid 14.5 (/uL)
Leukotsüüdid 3.0 (/uL)
Lameepiteelirakud 0.2 (/uL)
Hüaliinsilindrid 0.0 (/uL)
Bakterid 16.5 (/uL)
Kristallid 0.0 (/uL)
Pärmseened 0.0 (/uL)
Epiteelirakud 0.0 (/uL)

ANALÜÜSIDE TELLIMUS nr: 6402247
MATERJAL:
YY03927567 Uriin (keskjoa) 03.09.2015 15:11 (võetud: 02.09.2015 15:08)
Märkus: 51,05

VASTUSED:
Uriini partiklid (voolutsütomeetria)
Silindrid 0.0
Lima 0.0 (/uL)
Spermatosoidid 0.0 (/uL)
Uriini juhtivus 4.7 (mS/cm)
Erütrotsüüdid 7.4 (/uL)
Leukotsüüdid 0.0 (/uL)
Lameepiteelirakud 0.0 (/uL)
Hüaliinsilindrid 0.0 (/uL)
Bakterid 0.0 (/uL)
Kristallid 0.1 (/uL)
Pärmseened 0.0 (/uL)
Epiteelirakud 0.0 (/uL)

ANALÜÜSIDE TELLIMUS nr: 6342626

MATERJAL:
YY04011908 Venoosne veri 03.09.2015 15:05 (võetud: 02.09.2015 14:10)
VASTUSED:
Testosteroon 15.93 (11.40 .. 27.90 nmol/L)
Suguhormoone siduv globuliin 52.3 (18.3 .. 54.1 nmol/L)
PSA 0.580 (<1.400 µg/L)

eesnäärme uH. maht - 27,4ml. struktuur ühtlane. keskosas väike kogum kaltsiofikaate. ümber eesnäärme venoosnepais kerge. seemnepõiekesed ii
Munandi Uh
dex - struktuur ühtlane. manuses väike tsüst 0,5x0,4cm. sabaosa ii
sin - struktuur ühtlane. manus ja sabaosa ii

Mitu kuud valulikkus kõhu alla. Kasutas AB mis kergesti aitas. Põletiku tunnused ei esita. UH uuring patoloogita. Nõustamine, soovitused. Määratud alfablokkerid.
Retsept: 1035572789, 50%. alfusosiin (10 mg). toimeainet prolongeeritult vabastav tablett. 60 tk. 1 tbl x 1 päevas. 1 tbl x 1 päevas

Peale 2 kuu alfusosiini saamist teise kuu lõpu poole esinesid jälle ägeda prostatiidi tunnused ja perearst kirjutas välja veel ühe kuu jagu alfusosiini ja antibiootikumi tsiprofloksatsiin. Nähud kadusid päris pikaks. Detsembris tulid korra kergemad valud tagasi kuid nüüd jaanuaris oli jälle tagasi ägedamad sümptomid (mehe kirjeldus): pikali olles munand ja jalgevahelt valutab, urineerimisel nagu sikutaks keegi okastraati välja. Siis arst põletiku näitu ei tuvastanud aga kirjutas jälle karbi alfusosiini ja sama antibiootikumi. üleeile sai alfusosiin otsa ja täpselt samad sümptomid on jälle platsis.

Mida soovitate teha. veidikene on ülekaalu, suhteliselt istuv töö. Viimasel ajal on väga hellaks muutnud külmetamise ja just praeguste ilmade suhtes, kohe jälle kõik ägeneb. Arstid kehitavad õlgu ja ütlevad et analüüsid ei näita midagi. Spermas ja uriinis verd ei ole, jaanuari kuus oli küll eesnaha alt punane ja nahk kergelt kestendas, aga see kadus korraliku hügieeniga ära. Enne seda kui ta jaanuaris jälle haigeks jäi, siis olime vahekorras ilma midagi kasutamata ja mina sain sellest kohe ägedad tupeseene sümptomid(valge selline kuiv ja jahune voolus ning kohutav sügelus) ükski günekoloog pole mulle veel põletiku analüüsi teha tahtnud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Uuringutes tõesti põletikku ei olnud. Samas kaebused ja ka teie vahekorrajärgne põletik kõnelevad, et miski mikroob või muu tekitaja ikkagi vaikselt toimetab. Mina teeksin korduva eesnäärme sekreedi uuringu. Sõltuvalt leiust ehk ühe suhteliselt laiatoimelise antibiootikumi ja seene kuuri. Samaaegselt teie uuringud günekoloogil põletike välistamiseks. Lisaks mehele kindlasti pikem kuur alfusosiini ja eesnäärme funktsiooni toetavate ravimitega. Eesnääre ju selle regiooni kaitseorgan.