Punane laik reie siseküljel 07.01.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Reie siseküljele on tekkinud punakas laik. Algselt arvasin, et ära hõõrunud aga mõnikord läheb laik tumedamaks ja siis tagasi heledaks. Ta on ka suurenenud. Laik ei sügele ega ole katsudes muust nahast erinev. Sõrmega kraapides tuleb laigult väikses koguses kuivanud nahka.
Tundub nagu mingisuguse seenhaigusega oleks tegu.
Kliiniku lehelt sarnaseid probleeme lugedes märkasin, et oli soovitatud Klotrimasooli kreemi. Kas see võiks aidata?
Tänan

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Klotrimazooli võib proovida - on ilma retseptita kättesaadav. Kui siiski kiiresti positiivset arengut ei ole, siis peaks lisama veidi tugevamaid põletikuvastaseid kreeme. Tekkepõhjus sageli siiski hõõrdumine ja sealt edasi nahal olevate mikroobidest ja seentest põhjustatud põletik.