Põletik või suguhaigus 30.12.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Mure järgmine nimelt hakkas mul septembri lõpus suguti kihelema, tekkis tulitav tunne kubeme piirkonda ja nädalate möödudes tekkis peenisepeale punased laigud/täpikesed, samuti ka eesnahale punased laigud ja ebameeldiv lõhn uriinil ja eesnaha all aegajalt. Urineerimise järgselt oli tunda kergelt kihelust. Partner käis kontrollis ,tegi kõik testid, mis olid korras, arsti vastuvõtt on alles paari kuu pärast.
Esialgu proovisin apteegist saadavat klotrimosol kreemi, mis tundus isegi aitavat, nädalaga eesnaha alt punetus kadus ja ebameeldivus tunne leevendus oluliselt, samuti kadus halb lõhn praktiliselt, kuid hauduv/tulitav tunne kubemepiirkonnas ning kerge kihelus urineerimise järgselt säilis. Kasutasin kreemi 3 nädalat ja tegin pausi ning nädala pärast tulid samad sümptomid tagasi, seega minu küsimused oleks järgmised:

1) Kas tegu on mingisuguse põletikuga (suguti,eesnaha) ?
2) Suguhaigusega , kuigi partneril olid testid korras?
3) Mis põhjusel klotrimosol leevendab kaebusi ja kreemi ärajätmisel sümptomid taas tagasi tulid. Kui kaua seda kasutama peaks siis ?
4) Seenhaigusega? (kuid partneril seda pole)

Kas on veel käsimüügis mingit ravimit mida võiks proovida seniks kuni arstile saan või on olukord niivõrd tõsine ,et peaksin pöörduma kiirkorras haigekassa väliselt ?

Hetkeseisuga kasutan klotrimosol kreemi 2x päevas, ebamugavustunne on endiselt ja vahel ka kiheleb sugutiotsast pärast urineerimist.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

1) Põletik kindlasti. Lisaks nimetatutele võib olla tegu ka eesnäärmepõletikuga.
2) Tõenäosus väike, kuid olemas. Esiteks ei ole teada, mis uuringuid partneril üldse tehti. Teiseks ei kattu partnerite uuringute tulemused mitte 100%
3) Klotrimasool toimib seenete vastu. Ravikuur kestab enamasti 3-7 päeva. Kui on tegu puhta seenpõletikuga, siis on ravitulemus väga kiire. Antud juhul ei kõnele te midagi seksuaalelust - kui jätkasite kaitseta seksi, siis pole probleemide taastehe miski ime
4) Paremat käsimüügiravimit kahjuks pole.
Esmase visiidi saate alati teha oma perearsti poole. Haigekassavälise visiidi vajaduse üle peale üle pete ikka ise otsustama.