kandidoos 16.11.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Suur mure siis eesnahaalusega. Probleem on vaevanud juba 3-4 aastat nüüd. Toon siia siis ära mida on ravitud ja mis ravimeid olen kasutanud viimase 3 aasta jooksul.
Umbes 3 aastat tagasi avastati eesnäärmepõletik, kirjutati antibiootikumid ja tegelesin raviga nii nagu ette oli nähtud.
Pool aastat siit edasi minnes kahtlesin, et põletik pole vist veel korralikult välja ravitud ja käisin jälle arsti vastuvõtul, tehti uuringud ja kerge põletik oli ikka sees. Tegin siis jälle antibiootikumide kuuri läbi, nii nagu oli ette nähtud. Eesnäärmega said asjad korda. Probleemid olid nüüd eesnaha alusega, kirjutati selline ravim nagu Fucicort - kreem 1 mg 20mg / g 15g. Tegin ravikuuri läbi, aga samasugused nähud tulid vaikselt tagasi. Kuna elu oli kiire arsti juurde ei jõudnud (olen Soomes tööl) siis virelesin sellega umbes aasta. Nüüd siis 3 kuud tagasi käisin arsti vastuvõtul, kuna munandikotile tulid samuti punased laigud (kubemeseen)
Arst määras kubemele Travocort 10mg/1 mg/g (2 korda päevas 2 nädalat) Eesnaha alla selle sama Fucicorti (2korda päevas 2nädalat) ja siis veel tabletid Fluconazole actavis 150 mg, Need tabletid määrati kuuks ajaks (1 kord nädalas,ehk siis neli tabletti ). Tegin ravikuuri korralikult 2 nädalat ära ja kõik nähud olid kadunud. 1 nädal hiljem tulid nähud juba jälle tagasi nii kubemele kui ka eesnahale. Mis seal ikka käisin jälle arst vastuvõtul (nüüdseks siis juba 3 nädalt tagasi). Arst kirjutas ainult selle sama travocort kreemi ja pikendas tablettide ravikuuri veel kahe kuu võrra. Kasutasin seda Travocorti nüüd nii kubemel kui ka eesnaha all 2 nädalat, nähud on nüüd kadunud ainult kubemelt. Eesnaha probleemid tulid ikka tagasi. Eesnaha alust seisukorda vaadates pilt iseenesest väga hull pole, natukene punetab ja on turses(sellist valget kattu ega midagi pole isegi 24 h möödudes). Kõige rohkem pakuvad piina mikrolõhed mis tekivad juba eesnaha alust pestes.
Jutt on olnud pikk, aga küsimus iseenesest puudutab seda , et kuidas nüüd edasi toimida? Plaan on minna arsti vastuvõtule taaskord .Arstiks on Vihljajev Vladimir( hea asjalik arst on) Ma mõtlesin teie käest samuti nõu küsida, et kuidas teie antud olukorras mulle ravi määraksite ?
Ma ise kahtlen seda, et ehk organism ei võta neid ravimeid enam omaks ja ravimid on hakanud vastupidiselt toimima.
Ise pean enda hügieeni eest väga hoolt (sealhulgas ma ei kasuta mitte kunagi samu riideid 2 päeva, Pesen lõhnatu lasteseebiga kogu keha(eesnahka pesen hommikuti ainult sooja veega ja õhtuti seebiga õrnalt), dushigeele ei kasuta jne. Eesnaha alust kuivatan hoolsalt( hoian ka umbes 15min. tagasi tõmmatud asendis eeesnahka, et see õhku saaks) ja nüüd viimased 4 kuud olen nii hommikul kui ka õhtul seda pesnud.
Mul hakkab mõistus juba otsa saama, ma olen teinud kõik selle heaks et seda probleemi lahndada, aga mitte midagi, see hakkab mind juba nii vaimselt kui ka füüsiliselt kurnama..
Siia lõppu märgiks veel selle, et tegelen spordiga samuti palju (jooksmine,jõusaal,maadlus, jalgrattasõit) Füüsiline tervis väga hea, mingeid haiguseid peale palaviku pole suuremaid olnud ja sedagi haruharva ja kaob juba järgmisel päeval kui tulebki.. Phm täiesti terve inimene ei mitte mingisuguseid muid hädasid, kui peale selle eesnaha.
Äkki oskate midagi soovitada?
Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei kirjuta te sõnagi oma seksuaalelust. Eesnaha põletik on mehe jaoks enamasti sugulisel teel leviv haigus (NB! harva suguhaigus). Ravi oluline osa on partneri käsitlus. Kui seks on olnud ilma preservatiivita, siis on selline kordumine tüüpiline. Kui seksi pole või kui see on kaitstud, siis tuleks ikkagi otsida põhjust. Tüüpiliselt siis kas sisemised suguorganid - eesnääre, seemnepõiekesed või siis vastupidi süsteemsed, näiteks eeldiabeet. Lisaks tasuks võtta külv eesnahalt ägenemise perioodil. kas suguhaiguste uuringud on tehtud? Ravi/lahendustee sõltub sellest, mis on põhjus. Kui põhjust ei leia, siis olen kasutanud ka alternatiivravi võimalusi.