veri spermas 15.11.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on verine sperma, kui olla vahekoreas tihedamini kui 1x nädalas. Kui 1x nädalas olla vahekorras, siis nähtavalt verd ei ole. Kui olla nt. kahel järjestikkusel päeval vahekorras, siis on spermas juba verd. Mitte väga palju, aga selgesti nähtav punane veri. Mis seda põhjustab ja kas peaksin tegema läbi mingid uuringud? Mis on Teie soovitused?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Põhjuseks võivad olla nii põletik eesnäärmes kui ka seemnepõiekeses, aga ka kõne all olnud veresoonte iseärasused samades organites. Mina teeks teil ära ultraheliuuringud, sperma ja eesnäärme sekreedi uuringud. Kui põletikku ei ole, siis võimalik mõjutada veritsust muude ravimitega.