sperma on vere segune 13.06.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere,mul selline mure et sperma on aeg ajalt täiesti punane nagu verine kui sexin.Järgmiste seemnepursetega läheb jälle valgeks nagu normaalne ja nädala pärast on jälle punane ja veresegune.Millest see on kas stressist või raskest füüsilisest tööst?Kasutan antidepresante Escitalopramum

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Veri tuleb kas eesnäärmest või seemnepõiekesest. Mõlemal juhul on võimalikuks põhjuseks krooniline põletik, Eesnäärme puhul ka lihtsalt vanast põletikust tekkinud kivikesed või armkude. Siin tasuks ära teha eesnäärme ultraheliuuringu ja sperma analüüsi. Siis saab edasi mõelda. Arvestades vanust, tuleb välistada ka eesnäärmevähi võimalus.