Lümfisõlm kubemes 03.04.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Nimelt, on mulle 2 päeva tagasi vasakule poole kubemepiirkonda tekkinud valus lümfisõlm, ehk soovitate midagi?
Või oskate selgitada millega tegu ja kas see kaob ise ära?
See muidu ei ole valus, aga kui katsun mõlemalt poolt kubemest, siis 1 pool on tavaline ja teisel pool in suurenenud valulik lümfisõlm :(

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt tuleks Teid siiski läbi vaadata. Siin võib olla tegu üsna mitme haigusega - alates kubemesongast ja lõpetades tõesti suurenenud lümfisõlmega. Soovitan esmalt pöörduda perearsti vastuvõtule.