Punetus laigud peenisel. 02.04.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Nädal tagasi tekkisid peenisele punased laigud, mis olid natuke valusad. Tekkis ka väike sügelus ning peenisest tuli valget vedelikku aeg-ajalt, mitte koguaeg. Nüüd on mõned päevad möödas ja tunne on paremaks läinud, aga laigud on siiski jäänud. Vahekorras olen olnud koguaeg ühe partneriga ja oleme kasutanud alati kondoomi. Olen ka päevas 2 korda oma peenist puhtas vees puhastanud.
Mida peaksin tegema?
Kas laigud lähevad ise ära?
Mis selle vastu aitab?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on eesnahapõletikua ja lisaks ilmselt ka kusiti põletikuga (eritus kusitist). Preservatiiv kaitseb suguhaiguse eest pikemas plaanis umbes 70% tõenäosusega. Seega peaks siiski alustama suguhaiguste uuringutest. Neid uuringui saab tasuta teha noorte nõustamiskeskuses või saatekirja olemasolu korral ka ülikooli meestekliinikus.