Kolmas munand 26.03.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on tekkinud vasakpoolsele munandile kaaslane. Ovaalse kujuga ja mõõtmetelt umbes 200 korda 100 mm. Ühte otsapidi munandi küljes kinni. Kui pigistada, siis valus.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist munandimanuse tsüstiga. Samas soovitan siiski meestearsti vastuvõtule tulla, kus saab ära teha läivaatuse ja ka ultraheliuuringu. Siis on kindel ja saab selgeks ka ravi vajaduse.