Hõrenevad juuksed noorel poisil 06.01.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
minu pojal on mure juuste hõrenemise pärast meelekohtades. Probleem algas kuskil 6 kuud tagasi. Kas oleks põhjust tulla konsultatsioonile ja arutada võimalikku põhjust ja ravi? Poja isal on kiilaspäisus, mis algas pigem kahekümnendates.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Osa kiilaspäisuse juhte on tõesti tugeva perekondliku taustaga. Probleemi taga võib olla teatud meessuguhormoonide tavalisest kõrgem tase. Kui juuste hõrenemine tekitab probleeme, siis tasub kindlasti põhjuse osas esmased uuringud ära teha. Ravi osas saab midagi öelda peale hormoonuuringuid.