tuppeseen 19.12.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere.Umbes 2tunndi peale vahekorda tekis mul seen limaskestale haavand, enne vahekorda oli kõik korras ei mingeid tundemärke seenest.Kas nüüd mu partner võis saada ka omale seene,hetkel partneril pole mingeid kaebusi.Kui nüüd partneril pole kaebusi,kas ta siis ei vaja ravi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seen naistel tähendab kas tupe mikrofloora tasakaaluhäiret või laiemalt põletikku partnersuhtes. Kui mehel kaebuseid pole, siis pole teda seene suhtes vajalik ravida. Kui seen/tupepõletik tekib enamasti peale kaitsevahendita seksi püsipartneriga, siis tuleks meest uurida ka sisemiste põletike, eelkõige prostatiidi, suhtes.