Suur valge punn munangil 15.12.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere !

Mure on seoses suure valge punniga munandil. Eks neid punne on olnud varemgi ja nagu ka siit lehelt lugeda võib, on need normaalsed ja kaovad lühikese ajaga ära. See punn aga saab varsti juba aastaseks ! See on valge, läbimõõduga ca 6mm, ümar, sile, karvu läbi ei kasva, ei valuta, pole tundlik, ei sügele. Pole õnnestunud ka midagi sealt välja pigistada, kõvemal pigistamisel läks hoopis osaliselt tumepunaseks (arvan et tekkis seisemine verejooks). Ühesünaga ei kaeba millegi muu üle kui ainult väljanägemine.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Enamasti on tegemist umbunud rasunäärmega. Tervisele seal ohtu ei ole. Kui väga häirib, siis on võimalik kirurgiliselt eemaldada. pöörduge palun uruloogi vastuvõtule.