Vali ja ebamugavustunne peenises, eesnäärme piirkonnas ja alaseljas. 17.07.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 16 aastane juba pikemat aega(5-7kuud) on enamasti peenises ja eesnäärme juures tugev valu ja kõrvetav tunne. See segab tegemast igapäevaseid toimetusi. Valu ei ole koguaeg, tavaliselt see kestab umbes 1-1,5nädalat ja siis annab mõneks ajaks järgi(umbes 5päevaks).Tunnen, et asi läheb järjest hullemaks. Kui valutab siis on vahepeal uriin tumedam kuid otsest verd ma märganud ei ole. Tavaliselt on kõige tugevam valu kas peale urineermist või kui on suur häda. Öösel ajab kusele harva. Spermaga ega seemnepurskega ei ole kunagi probleemi olnud ega verd seal olnud. Lisaks on vahepealt iiveldus ja paar päeva järjest ei taha süüa ning hingamisraskuded ja uimasus. Alaseljas on valu harva aga kui on siis on see väga tugev valu ning kestab kuni 20min. Seksuaalvahekorda ei ole olnud.
Kas oskate öelda millega umbes on tegu ja kuidas seda leevendada?(olen tarbinud suure valu korral valuvaigisteid, ibumax 400)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Väga keeruline teema. Ise vaataksin esmajoones selja ja vaagna piirkonna närviregulatsiooni probleemide suunas. Ega seljatraumat olnud ole? Põhjuseks võib olla ka põie närviregulatsiooni häire.Oma kogemusest võin öelda, et eesnäärmega ei tohiks see mure otseselt seotud olla. Igaks juhuks on vaja teha kuse külv. Kasu teeks ka kusemispäeviku pidamine (märkida 3 päeva jooksul kusemise aeg ja mõõta kusekogus). Ibuprofeen on õige leevendaja. Lisaks soovitan otsida tegureid mis valu esile kutsuvad või neid leevendavad. See aitaks probleemi olemust paremini mõista.