Eesnahk ja laigud peenise peal 23.04.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Olen üks järjekordne tainapea, kes pole sarnaselt paljudele argadele meestele, võtnud ennast kokku ja läinud arsti vastuvõtule.
Nimelt, umbes kaks aastat tagasi, peale vahekorda(paar päeva hiljem), läks eesnahk ,,paiste´´, urineerimine oli väga valulik mõne aja vältel(u.2ndlt). Ning sellest sai alguse minu ümber harjumine oma peenisega, sest ajapikku valulikkus kadus(umbes 1,5ndl möödudes, kui õigesti mäletan), kuid eesnahk enam üle suguti pea ei tulnud, alguses isegi mitte rahuolekus, rääkimata kõvastunud olekust. Peale seda, kui valulikkus kadus, proovisin järjepidevalt nahka üle suguti pea tõmmata, sest pesemisega oli ikka tükk tegu. Nüüd saan rahuolekus naha küll üle, aga mitte täiesti probleemivabalt, mitte nii nagu siis kui kõik korras oli, ning tagasi pean samuti ise aitama.

Kuid sellega veel minu mure ei lõppe paraku.
Umbes 1 aasta tagasi, oli mul vahekord naisterahvaga, kel arvati olevat võimalik mingisugune haigus(sellest kuulsin alles hiljem, kui vahekord oli juba toiunud ja jutud sellest kuidagi laiemasse seltskonda liikunud), suures hirmus, siis tõttasin arsti juurde suguhaiguste teste tegema, kõik vastused negatiivsed, kuid peenisele tekkisid sellised laigud nagu pildilt näha, ning kusitiava ümber punane ring, mis nüüdseks on natukene heledamaks tõmmanud, kui alguses oli.
Mitte mingisuguseid kõrvalnähte ei oska ma siinkohal esile tuua, sest ta ei valuta kuskilt, ei sügele jne, ainult visuaalselt häirib, ja no muidugi ka see eesnaha probleem.

Tooks veel igaks juhuks välja, ehk on tähtis, et kohtasin väga korralikku ja puhast tüdrukut umbes kuu peale testide tulemuste teada saamist, kellega oleme siiani koos, mina olin tüdruku esimene seks partner ja õnneks siiani veel ainuke :). Tüdruk käis esmaspäeval(21.04.14) naistearsti juures kontrollis, esimest korda ja no nii igaks juhuks, vaadati ja pigistati teda seal seest ja väljast, võeti proove, uuriti puuriti aga kõik korras, nii proovid kui ka visuaalsed uuringud vagiinas.

Luban endale, et kohe kui Eestisse naasen, lähen arsti vastuvõtule, aga hetkel paluks lihtsalt nõu, millega võib tegu olla, kui mu info oli üldse piisav mingite järelduste tegemisteks. Ja mis kõige tähtsam, kas laste saamist selline olukord võib kahjustada?

NB! Kõik vahekorrad on toimunud kaitsevahenditeta kahjuks, sellest ka see probleem ilmselgelt.

Suur tänu tähelepanu eest Dr. Punab
Parimat soovides

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on kroonilise eesnahapõletikuga. Enam infot leiate märksõna BXO- balanitis xerotica obliterans, kasutades. Kuna probleem on laiaulatuslik ja pikaajaline, on üsna keeruline ka selle ravi. Viljakust see haigus ei mõjuta. Mõju piirdub elukvaliteediga ja veidi tõstab see ka peenisevähi riski.