eesnäärme suurenemine ja valulikus päraku ja munandite vahel 17.02.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere on selline mure ,et mul on peenise peas suurenemine ja punetus.algul oli seda vähe aga nüüd on kõvasti hullemaks läinud ja nüüd avastasin et peenise pea alla nahale on mingisugused kõvad punnid tekkinud mis vaikselt kasvavad ja veel on päraku ja munandite vaheline valu nii urineerimisel kui ka vahekorralisel.ja punnid asuvad alumise naha kinnituse juures.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Väga segane jutt. Tundub, et eesnahal tegemist kondüloomidega + eesnahapõletik + sealt lähtunud (?) sisemiste suguteede põletik. Nii komplesse probleemi korral soovitan kindlasti vastuvõtule tulla. Vaatame üle, hindame riskid, aga ilmselt peab alustama suguhaiguste välistamisega. Seejärel ootavad ees sisemisi põletikke täpsustavad uuringud. Mida pikemalt probleemid ravita jäävad, seda keerulisem on terveks ravida!