Bakter mehe peenisel 14.01.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mure selline.
Naisel on pidevalt seen ning sellega seoses tekivad mehe sugutipeale punased laigud ning hakkab sügelema. Mõlemad koos oleme ravinud klotrimasool kreemiga ning naine paneb tuppe piimhappe kapsleid.
Nüüd mees Tais ning asi läks seal hullemaks, terve suguti ulatuses punased laigud ning sügelus. Tais arsti juures käies ütles arst, et see pole seen vaid bakter. Süstis Ceftriaxone antibiootikume ning nüüd mees võtab Bronmycin tablette.
Suguhaiguseid ei ole ning naisel on naistearsti juures bakteriaalne külv võetud ning see korras.
Millest bakter mehele tekib? Kas seen ja bakter on omavahel seotud?
Kas mehe bakter võib naisele seent tekitada?
Kas piisab ainult mehe ravist või peab naine ka ennst siiski ravima?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Naise seenpõletik on minu nägemuses tegelikult mikroobide tasakaaluhäire, mis laseb seenel mikroobidest üle kasvada. Tegemist on tupe ökosüsteemi häirega. Sellel on palju naisepoolseid põhjuseid, kuid seda võib soodustada/tekitada ka mehe krooniline sugutrakti põletik - tüüpiliselt prostatiit. Antud juhul on mõlemal osapoole vaja väga head arsti, kes ei keskendu vaid ühe mikroobi otsimisele/ravile vaid tegeleks probleemiga süsteemselt.