Pakitusus, pigistustunne munanditest 11.12.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mis võiks olla põhjuseks? Kas külmetus võib olla põhjus? Ei mäleta, et oleks külma saanud, aga õuest tulle on munandite külmetustunne ja suurem pakitsus/pigistus. Laieneb kubeme piirkonnale. Kas hingasmisteede gripiviirust põdeva naise tehtud suuseks võib olla põhjuseks? Kas pöörduda meestearsti poole?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui on vaevused, siis tuleks kindlasti meestearsti külastada. Munandite piirkonna ebamugavustunne viitab kõige sagedamini eesnäärmepõletikule. Võimalik on ka siiski munandit varustavate närvituurte ärritus kas selja või vaagna piirkonna tasemel.