Mädapunnid peenise peal ja eesnaha all 10.10.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline probleem, et peale kaitsevahendita vahekorda mõni päev hiljem tekkisid peenisele keskelt valged punnid peenisele eesnaha alla (lisatud pilt). Partner on üks kindel ning tal on esinenud kunagi ka tupeseen. Olen teinud suguhaiguste testi, mis ei näidanud midagi. Olen teinud ka varem eesnäärme sekreedi analüüsi, mis näitas, kui õigesti mäletan, kõrget mikroobide taset ning sellepeale määrati mulle ravimid Xatral 60 päeva ja Relifex 20 päeva. Peale neid ravimeid sai tehtud uuesti analüüs ja selgus, et pole veel päris heaks läinud ning määrati täpselt sama ravi. Hetkel võtan juba mõned nädalad ainult Xatrali ja Wellmani (1 kord päevas).
Punnid eritavad vähesel määral mingit eritist ja tunda on ebameeldivat lõhna. Katsudes on nagu selline üsna tugev kipitav valu, kui niisama on, siis ei ole üldse valu. Loodan, et pildist saab aru ja oskate mind aidata, tänan.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vabandust hilinenud vastuste pärast. Olin arvutist eemal!
Siin on tegemist üsna agressiivse mikroobiga - ilmselt on mikroobide tasakaalunihe teil mõlemal partneriga. Kui probleem püsib või kordub, siis peaks kindlasti tegema mikroobide külvi eritisest. Ülikooli meestekliinikus, kui olete meie patsient, saab seda teha väljaspool järjekordi ja ilma etteregistreerimiseta. Samuti soovitan ka partneril uuringute eesmärgil naistearsti külastada. Ilmselt on vajalik antibiootikumravi - enne oleks aga hea tekitaja teada saada.