Üks munand valulik 20.06.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist

On mureks, et parem munand muutunud tundlikuks, eriti just istudes ja autoga sõites. Natuke leevendas aluspesu mitte kandmine.

Tundlikus muutub suuremaks ja segavamaks õhtuti. Raskeid asju tõstes on vahel tunda ka valu. Hiljuti olen hakanud tegelema ka rohkem spordiga(jooksmine). Mida võiks edasi uurida või tuleb oodata, et äkki läheb lihtsalt üle?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandivalu põhjus tuleb ikka üles leida. Antud kirjelduse alusel on kõige tõenäolisemaks põhjuseks kas selja haigus või vaagna närvivarustuse ärritus. Sugutrakti poolelt on munandivalu enamasti tingitud eesnäärmepõletikust, mille tagajärjel tekib eesnäärme turse ja suguteede tühjenemine muutub raskendatuks ning seetõttu suureneb rõhk munandimanuses ja munandis. Soovitan täpsemateks uuringuteks vastuvõtule tulla.