Punane laik sugutipea otsas. 04.06.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul avastati eesnäärme vähk, lõikus tehtud, esimene vereproov korras. Probleem selline, enne lõikust mõni kuu tagasi tekkis kusemisava juurde ühele poole serva juurde umbes 1 mm laiune punane laik, mis ulatus poolest avast kuni ava alumise ääreni. Silmnähtavalt põletik. Enne lõikust näitasin uroloogile ja tema ütles, et see ei sega lõikust, nagunii saate antibiootikut. Nüüd on lõikusest möödas 3 kuud. Pärast lõikust tekkis kusepidamatus, mis praegugi annab väga kergelt tunda. Kuna otsa ei saanud alati kuivatada, läks laik natuke laiemaks ja levis ka teisele poole ava väikse viiruna. Laik on ka natuke kõrgem, või on see väike turse. Pean hügieeni, aga laigust lahti pole saanud. Vahel näitab paranemis märke, aga samas jälle ägeneb ja muutub punaseks. Mingit eritist, sügelust ega haavandit pole, laik on kuiv. Ägenemise ajal annab tunda nõrga valu või mingi ebameeldiva tundega ja on valulik. Õnnetuseks on mul ka nagu rahvas ütleb pime m. Võimalusel olen püüdnud lasta vabalt õhutamist. Vahel lööb ka eesnahk õrnalt punetama, aga sellest olen saanud jagu. Nali on see, et nahaarsti juures oli see laik peaaegu kadunud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nahamuutuste kohta pole kahjuks ilma nägemata tarka nõu võimalik anda. Ei tea ka seda mida tähendab pime m.