Kas võib olla herpes? 16.04.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Kas võib tegemist olla herpesega või on tingitud see antibiootikumi kuuridest? Olen saanud aasta jooksul 3 kuuri,mükoplasma raviks.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suurima tõenäosusega ikkagi pikast antibiootikumravist tingitud mikroobide tasakaaluhäire suguelundil. Soovitan kasutada klotrimasool-kreemi - vabalt apteegist saadav. Herpesel on (vähemalt esimeste ägenemiste puhul) tüüpiline haiguskulg - punetus-kihelus - siis villi teke- haavandumine- paranemine. Enamasti on kolded selgelt valulikud. Mis mükoplasmat Teil juba kolm korda ravitud on??