Valus istuda 23.12.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 45 aastane mees, poolteist kuud tagasi tekkis põiepõletik. Sain 10päevase antibiootikumi kuuri. Peale seda tehti ultraheli, võeti uriini analüüs. Perearst väitis, et kõik on korras. Oligi nagu parem, aga istudes tunnen kogu aeg suguelundi mingit pakitsust edasi. Lamades, seistes ei ole midagi tunda, kui aga kohapeal pean istuma, terkib valu ja ebameeldiv tunne suguelundisse.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selles vanuses meestel iseseisvat põiepõletikku praktiliselt ei esine. Enamasti on tegemist seni varjatult kulgenud eesnäärmepõletiku ägenemisega. Lühiajaline ravi surub maha küll ägedama põletiku, kuid eesnäärmepõletikku kunagi lõpuni ära ei ravi. Soovitan tulla uuringutele. Kui teame täpsemalt millise eesnäärmepõletiku vormiga antud juhul tegemist, siis on ka ravitulemused paremad.