Punn peenise kõrval 23.11.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Põdesin 5 aastat tagasi eesnäärmepõletiku ja seejärel aastaid probleeme polnud. Nüüd on tekkinud taas probleemid liiga tiheda urineerimisega. Samuti on peenise kõrvale paremale tekkinud ulatuslik punn, mis katsudes on kõvem kui teine pool ja paistab ka visuaalselt suurem. Paar kuud tagasi oli probleeme, et selle parema külje munandisse lõi ka valu ja seda siis ka ülespoole, kuid need probleemid lakkasid, kui võtsin 5 kilo kehakaalus alla. Mis probleemiga võib olla tegemist ja millise arsti poole pöörduda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma nägemata tarka nõu anda on pea võimatu. Võiks esmajoones kahtlustada kubemesonga. Kusemise osas tuleks kindlasti uuesti eesnäärme sekreedi uuring põletiku välistamiseks/kinnitamiseks ära teha. Kui meestearsti juurde ei jõua, siis songa kahtlusega võiks kindlasti perearsti poole pöörduda.