Naha koorumine peeniselt 21.10.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleem pildilt näha. Oli juhuseks ja ilma kondoomita, pärast mida tekkisid punased laigud eesnaha peale ning pärast nädal aega seebi ja veega pesemist tuleb nüüd eesnahalt nahk maha nagu pildilt näha. Ilmselt partner ei olnud väga hügieeni armastav. Kas see probleem võib aja möödudes ära kaduda või pean midagi ette võtma? Millist kreemi soovitate kasutada?
Valged punnid (samuti pildilt näha) on olnud seal juba aastaid, mis nendega saan ette võtta? Pean ise hügieenist väga lugu, ei tea mis juhtunud on. Kuna viibin kuni jõuludeni välismaal ja Eestisse ei satu, mida soovitate ette võtta?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Valged punnid peenise pea taga on pärlpaapulid ja täiesti normaalse peenise ehituse osa. Juhusuhte puhul soovitan soojalt ära teha suguhaiguste uuringud. Kui probleem pole tänaseks üle läinud, siis vajab see suure tõenäosusega retseptiravimeid. Soovitan pöörduda arsti vastuvõtule.