Toidulisandite mõju spermale 05.10.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas kulturismis kasutatavatel toidulisanditel (kreatiin, aminohapped, proteiin, energia lisajad jne) võib olla mõju spermale ja hiljem lootele?

Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sperma mõju on sageli olemas. Kuna viljastumise protsessis selekteerib naise organism sperme ikka päris mitu korda, siis mõju lootele olla ei tohiks. Sellegipoolest on minu soe soovitus raseduse planeerimise käigus sedalaadi lisanditest 100% hoiduda.