Erektsioon peale eesnäärme eemaldamist. 01.09.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Diagnoos siis eesnäärmevähk. Kuu aja eest teostasti eesnäärme radikaalne eemaldamine. Arsti sõnul läks hästi ja siirdeid pole. Küsisin opereerinud arstilt viimasel vastuvõtul erektsiooniravimit ja ta soovitas Sildenafil Sandos 100 mg 1/4 tabletti igal õhtul. Nüüd nädal siis veel möödunud ja mingit tulemust pole märgata. Kas ootan tulemust liiga vara või siis ravimi kogus väike? Mis nõu annaksite ja mida soovitate? Kindel partner olemas ja intiimsust ja lähedust piisavalt -- mis tuleks veel kasuks?
Enne operatsiooni oli sex väga hästi toimiv ja erektsioonihäireid polnud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Reaalsus on selline, et erektsiooni kvaliteedi langus esineb selle operatsiooni järgselt pea 90% meestel. Sõltub paljus ka operatsioonieelsest seisundist ja mõneti ka opitehnikast. Operatsioonijärgne ravimi tarvitamine võib püsiva erektsioonivõimetsuse riski vähendada, aga ei pruugi - selget tõestust tänaseni ei ole. Erektsioonivõime järk-järgulise taastumise peale võite heal juhul loota mõne kuu, ennemini siiski 6-12 kuu perspektiivis. Väga suurel osal opereeritustest on siiski vaja püsivalt tarvitada ravimeid ja enamasti on selleks tabletist tugevam süsteravim.