Valulik peenis ja urineerimine 13.07.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on pikemat aega olnud valulik urineerimine. Urineerimine on takistatud (surve väike, pärast urineermist tuleb veel uriini), pean üsna tihti urineerima. Viimasel nädalal on peaaegu kogu aeg pissihäda ja see ei ole niisama, vaid valulik. Urineerimisel on valu põies, samuti kuseteedes. Viimasel nädalal on aeg-ajalt urineerimisel terav valu ka peenise otsas (sarnast valu tundsin kunagi ka peale seda kui proovi võttes limaskesta vigastati). Samuti on aeg-ajalt kõrvetav tunne peenise otsas, suguti pea servade all. Viimasel ajal on olnud ka kõhu alaosa valulik. Öösiti on juba pool tundi peale eelmist pissimist pissihäda, samas midagi eriti ei tule ja seegi rohkem tilgub kui tuleb normaalselt.

Eelmisel sügisel meestearst põletikku ei tuvastanud (ka siis olid vaevused, ainult väiksemad), samuti et tuvastanud vähki või üldse otseselt midagi muud. Samuti ei näidanud suguhaiguste testid midagi. Sel kevadel uroloogi jaoks tehtud proovid ei näidanud samuti mingit põletikku ega otseseselt midagi. Uroloog ei osanud midagi arvata.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kuna probleemid tõsised, siis kindlasti on ka põhjus olemas. Kaebuste varieerumise tõttu kipin arvama, et teil võib olla samaaegselt kaks, võimalik et siiski seotud probleemi - eesnäärmepõletik, mis annab kaebuste paigutise ägenemise ja põhimurena põie lihase ebaadekvaatne närviregulatsioon. Mõlemad keerulised teemad ja vajavad korrektseid uuringuid. Ilma uuringute tulemusteta head nõu anda kahjuks pole võimalik.