Valu peenisepea sees 11.06.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Viimased 2 nädalat on tunda peenises sees, kohe peenisepea taga kühmu/muna/trombi, mida varem pole täheldanud. Keeruline on ühtset nimetust anda. See aga tekitab üha suuremat valulikust ja muutub üha tundlikumaks ja valulikumaks. Väliselt pole midagi arusaada. Erektsioon muutub ka üha valulikumaks ebameeldivamaks. Kõvastunud peenis tekitab nüüdseks juba ebameeldivustunnet kui mõnu. Oman kindlat partnerit 2,5 aastat.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Üheks variandiks on algav peenise induratsioon - haigus, mis muudab kavernooskude ümbritseva valgekihi tihedust. Ilma läbivaatuseta siiski miskit head nõu anda pole võimalik. Kui maoga muresid pole olnud, siis võite valu vastu kuni arstivsiiidini kasutada ibuprfeeni tabletti 400 mg 2 korda päeva päevas. Suure tõenäosusega pole tegemist suguhaigusega.