tupeseen 29.01.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Millised sümtomid viitavad tupeseene nakatumisele(mehel)?

Kas nakatumine on tuvastatav visuaalsel vaatlusel või on vajalik ka analüüside tegemine?

Millised tagajärjed võivad olla mitte ravimisel või korduvusel?

Kas klotrimasooli(clotrimazol) või selle baasil valmistatud salvide kasutamisest piisab võimaliku haiguse(tupeseene) raviks?

Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meestele on tupeseen sugulisel teel leviv haigus. Nähud tekivad tavaliselt 24 tunni jooksul peale seksuaalkontakti. Tüüpiliseks haigusnähuks on punetus peenise pea ja eesnaha piirkonnas. Harvem tekib väga äge põletik punetuse ja kohupiimataolise eritisega eesnaha alt. Tervel mehel kaovad nähud mõne päeva möödudes. Kaitsevõime languse, ka püsiva ja korduva nakatumise puhul võib ka mees jääda seene kandjaks ja ägenemised tekivad siis ka ilma seksuaalkontaktita.

Klotrimasool on meestel optimaalne ravim.

Kui naisel on tegemist kroonilise või sageli korduva tupeseenest tingitud põletikuga tasuks kindlasti uurida ka meest sugutrakti ja ka eesnäärme põletiku suhtes.

Edu soovides

Margus Punab