Mehel ei tule spermat 04.02.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Ma ei oskagi kohe seletada seda probleemi, aga üritan kuidagi siis hakkama saada. Oleme olnud mehega koos natuke üle kahe aasta. Selle aja jooksul ei ole ma rasedaks jäänud, kuigi me mõlemad tahame saada last. Kuid suurem probleem on siis selles, et mehel ei ole spermat. Ma ei tea kuidas see võimalik on.. Erektsioon on olemas ja ta ütleb et saab lahti, kuid ilma spermata. Ma ei tea kas probleem võib olla selles, et tal oli kunagi klamüüdia või milles? Pole varem isegi kuulnud sellisest olukorrast. Aga tema ütleb, et see asi mis peaks meestel tootma spermatosoide, see tal ei tööta enam. Mida tegema peaks, millest selline probleem võib olla, sest kui pole spermat, ei tule ka lapsed...Olen väga mures ja tahaks natukenegi teada saada, et kuidas selline asi võimalik on. Kuna Tartus on ka kõige paremad meestearstid, siis plaanime Tartusse tulla, kuid mees ei tööta Eestis ja on enamiku aja nüüd välismaal, siis ei ole hetkel aega sellega tegeleda. Loodan saada siit esialgset nõu ja hiljem ka Tartusse kohale sõita.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Noor mees. Lugu keeruline ja siin ühest vastust ei ole. Umbes 0,5% lastetusega minu vastuvõtule jõudnud meestel on sedalaadi probleeme. Tegema peaks korrektse uuringute kompleksi - läbivaatuse-hormoonid-eesnäärme uuringud ja orgasmijärgse kuse analüüsi. Siis leiab ka lahenduse. Pimesi pakkuma ei hakka, sest põhjuseid on siin tõesti väga palju erinevaid.