Tundlik munand 29.11.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Äkki mäletate minu probleemi, olen vastuvõtul käinud paar korda. Mul oli parempoolne munand valulik ja põhikoht, kus valulik, on munandimanuse kohalt, see on nagu turses sealt ja kui vajutada, siis on valulik. Tegin spermaanalüüsi ja ütlesite, et see on korras ja see ei saa olla munandimanuse põletik ja panite diagnoosiks närvidest põhjustatud valulikkuse ja soovitasite kreemi määrida.

Mure hakkas mul siis sellega, et ühel päeval ärgates oli munandimanuse kohal turseline ala, olid ka külmavärinad ja munand oli hell. Kuna mul oli tookord põletikuline ala naha peal, kas võis olla, et see kahjustas ka munandimanuse piirkonda ja nüüd ei ole see välja ravitud ning on ikka põletikuline. Nüüd peale seemnepurset tundub, et see koht munandimanuse kohal on endiselt valulik. Olen käinud ka nahaarsti juures, määras salvi, kuid valu on ikka alles ja tundub, et kiirgab ka vaagna piirkonda. Olen käinud ka massööri juures.

Mida soovitate edasi teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mäletan lugu. Kui uuringud korras, siis tulebki tegeleda selja ja vaagna närvivarustuse häiretega. Ilmselt soovitasin teil ses osas dr. Ivo Koltsiga konsulteerida. Korda soovitust. Naha muutused sissepoole valu ega põletikku ei põhjusta.