Vasaku munandi veenilaiendid ja paremas munandikotis kasvaja 24.08.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
On tekkinud kaks terviseprobleemi. Vasakus munandikotis on uroloogi poolt kinnitust leidnud veenilaiendid. Lähen 7. 09 operatsioonile ( kõhupiirkonna kaudu veenide korrigeerimine). Sooviks teada, kuidas selline opereerimisviis toimub ja kaua sellisest operatsioonist toibumine ja paranemine aega võtab. Probleem nimelt selles, et olen ajateenistuses hetkel ja teha tuleb ka suurt füüsilist trenni. Kas see mõjutab kuidagi paranemist? Samuti on paremas munandikotis otse munandi kohal healoomuline kasvaja ( ultraheli kinnitus). Arst ise ütles, et seda eemaldama ei hakata, ainult nõelaga tühjendatakse, mainis ainult et see võib hakata korduma suure füüsilise pinge tõttu ja vajab aeg-ajalt jälle tühjendamist. Kui suurt füüsilist koormust tohiks mulle sellel ajal rakendada ja kas on trenni tegemisel mingid piiranguid vaja seada?
Lugupidamisega R.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Veenilaiend enamasti valu ei põhjusta. Esmalt tuleks kindlasti välistada alaselja haigused ja ka sugutrakti alaägedad põletikud.
Tsüste munandimanuses ei soovita ka mina ravida.
Ülejäänu tuleks küsida juba teie poolt esitatud otsuseid teinud raviarstilt.