Tuim valu munandite piirkonnas 19.07.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus saadetud pildi kohta, selline naha välimus on normaalne? (pildil on suguti nii öelda alumine pool). Teine probleem pool aastat on olnud probleemiks munandite piirgonnas sügelus, tundlikus ja tuim valu otseselt see ei sega kõik vajaminevad ja igapäevased asjad saab tehtud nii, et eriti tähele ei panegi aga ikkagi on see häiriv ja ebameeldiv. (Füüsilist tööd tehes suurem kui niisama passides.) Et milles võib probleem olla või mis haigusega on tegu? Ja kas peaks perearstile peale käia, et saadaks spetsjalisti poole või jälgida ja vaadata.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi järgi tundub küll olevat 100% normaalne peenise ja munandi nahk! Rasunäärmed ongi selles piirkonnas veidi enam väljendunud kui mujal.
Munandite piirkond on jällegi väga mitme tähendusega mõiste. Kui on probleem, siis tuleb see siiski lahendada. Seega, kui tegemist on piirkonnas välise st. nahaga seotud ebamubavustundega, siis peaks pöörduma nahahaiguste arstile. Kui tegemist on munandikoti sisemise ebamubavuse/valuga, siis tasuks pöörduda meestearsti poole. Mõlema eriala arstide vastuvõtule saab pöörduda ilma perearsti saatekirjata!