Varikotseele peale operatsiooni 25.04.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul tehti hiljuti kõrge ligeerimisega varikotseele operatsioon. Nüüd paar päeva peale operatsiooni tundub varikotseele olevat peaaegu kadunud, raskustunnet ega valu enam pole, kuid väiksed sooned vahepeal on siiski tunda. Arst, enne operatsiooni, ütles, et kuna munandi juurest neid veene ei eemaldata, vaid lõigatakse kõrgelt veen läbi, siis kaovad need sooned sealt alles umbes 3 kuu pärast.

Mul olekski Teile selline konkreetne küsimus, et kas peale operatsiooni siis tõesti need veenid kaovad alles 3 kuu pärast või ikka peaks peale operatsiooni kohe märkama lõplikku muutust? Ma ise olen lugenud internetist, et 3 kuud on vajalik aeg sperma analüüsi muutusteks, aga pole kuskilt varem kuulnud, et soonte kadumine võtab samuti nii kaua...

Parimat soovides

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Verevarustuse ümberkõlastumine peale operatsiooni võib võtta nädalaid, isegi kuid. Mõni päev peale opetatsiooni võib ette tulla igasuguseid muutusi. Veenid ei kao, vaid nende ühendus kõrge rõhuga neeruveeniga lõigatakse läbi ja pinge ning tagasivool sellest suunast blokeeritakse.