Seemnejuha paistetus... 21.12.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Äkki oskate aidata, et milles võib asi olla....vasakul pool on seemnejuha paistes (munanditest üleval pool), eriti turse läheb õhtuks, kui päeva läbi jalgade peal olla. Hommikul polegi nagu väga hull. Ja selline ebameeldiv tunne kogu aeg. Urineerimine valulik ei ole ja tihedamini vetsus ka ei käi. Otsest tugevat tükki ka ei ole. Üleüldiselt on vasakul pool seemnejuha tunduvalt suurem kui paremal pool. Mingit veresoont ka seal näha pole. Tundub nagu oleks midagi seemnejuhaga. Millised oleksid muidu seemnejuha põletiku sümtomid ja kui see peaks olema seemnejuha põletik, kas see on siis eesnäärmega ka seotud? Tean, et peaks arsti juurde pöörduma, kuid kahjuks ei ole võimalik. Sellepärast palungi Teie abi.
Ette tänades, P.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seemnejuha põletikku isoleeritult muudest põletikest ei esine. Kõige suurema tõenäosusega on teil tegemist munandikoti veenilaiendiga -see täitub püstijalal olles ja lamades asendis vajub jälle tühjemaks. Samas see haigus enamasti valu ei anna. Seega võiks kaasuvana siiski kahtlustada ka mingit sugutrakti põletikku. Ilma uuringute ja läbivaatuseta kahjuks rohkem aidata ei saa...
Kui just üksikul saarel ei ole, siis leiate lähima arsti enamasti 20 km raadiuses.