Rasedaks jäämise soov ja Xatral 04.12.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Naine(39), mees(39).
Mehele määrati ravi Alfuzozin 10x1 N60 +antioksüdandid. Diagnoositi OAT spermia ja DRE: sagarad kergelt turselised ja valulikud.
Ravikuur lõpeb Xatraliga 18 päeva pärast, aga minul algab ovulatsioon umbes 14 päeva pärast. Küsimus siis selline, et kas võiks juba seekord proovida rasestuda või kui ma isegi jääksin mehe ravikuuri ajal rasedaks -kas oleks see siis ohtlik? Ma mõtlen siin seda, et kas see ravim (Xatral)mõjutab ka kuidagi sperma kvaliteeti (loote väärarengud jne). Arst soovitas ravikuuri ajal kasutada kondoomi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt ravitakse teie mehel eesnäärmepõletikku ja just seetõttu soovitatakse preservatiivi kasutada. Xatral rasestumist ei mõjuta ja lapsele ohtu samuti, kuid soovitud ravitulemuse saamiseks tasuks siiski arsti soovitusi järgida.