Valu alaseljas 11.11.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

mul on diagnoositud krooniline eesnäärmepõletik. Seda siis PSA testi põhjal. Vahepeal valud ägenevad, vahepeal (eriti suvel) jälle taanduvad - nagu ikka. Viimasel ajal on järjekordseks sümptomiks püsiv valu alaseljas. Kas see on märk eesnäärme kasvajast või muust analoogsest diagnoosist, mis on tunginud alaselja luudesse või on alaselja valu ka üks prostatiidi tunnuseid? Kas spermaanalüüsiga on üldse võimalik eristada eesnäärme põletikku näiteks kasvajast või vähist?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esiteks selles vanuses eesnäärmevähki ei esine.
Prostatiit võib anda alaseljavalu, kuid sagedamini on eraldiseisva alaseljavalu põhjuseks ikkagi selja haigus.
Kui sellele valule lisanduvad aga kusemishäired ja/või ebamugavustunne mujal alakehas, on kõige tüüpilisemaks põhjuseks ikkagi miski eesnäärme probleem.
Eesnäärmepõletikku saab kõige täpsemini diagnoosida eesnäärme sekreedi uuringu alusel. Sperma analüüs alahindab suuresti põletiku esinemist. Rääkige oma arstiga. Praegu tundub, et te pole oma haigusest üldse aru saanud.