Naha eritumine 04.11.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Viimastel päevadel on hakanud peenisepea ja eesnaha alt eralduma nahka. Nahk oleks nagu väga kuiv. Millega võib olla tegemist ja mis peaks tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on eesnaha põletikuga. Mehele on see 95% juhtudel sugulisel teel leviv haigus (mitte alati suguhaigus). Pikaajaline raviedu sõltub seetõttu põhiosas partneri ravist. Kui probleem tänaseks püsib, siis küsige apteegist klotrimazool kreemi ja määrige õhukese kihina 2 korda päevas peenise pea peale. Kui kolme päevaga ei taandu, siis peaks kindlasti arsti poole pöörduma.