Infrapuna -ja laserteraapia prostatiidi ravis 23.03.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Uurisin, et infrapuna- ja laserteraapiat kasutatakse eesnäärme ravis. Kuidas sellega Eestis lood on? Kui kasutatakse, siis kus ja mis on tulemused olnud? Ja kas ise laserit omades, teadmisi mis ja kuidas seda teha, saan edukalt ka kodus hakkama (PowerMedic laserit näiteks)?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mida te siis laseriga mõjutaksite?
Puhas bakteriaalne põletik on Eestis väga harv. Enamasti on bakterite leid seotud eesnäärme kaitsevõime langusega, mida siis organismi tavamikroobid ära kasutavad.
Kahjuks ei saa sedatüüpi eesnäärmehaiguseid interneti teel ravida. Tegemist lihtsalt sedavõrd mitmetahulise haiguskompleksiga. Reie sisekülje tuiked kõnelevad, et eesnäärme kõrval on probleemi üks komponent ka selg.
Enne kui spekulatiivsete ravide peale minna peaks ära tegema korralikud uuringud.