Erektsioonihäire ja peavalu seksimise ajal 02.12.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Abikaasal (38 a.) on tihti erektsiooniprobleemid. Lisaks kaebab ta erutuse tõustes ja seksides üsna sageli peavalu, mis on nii tugev, et segab lõpetamist, ajab isegi iiveldama. Mis tervisehäire see olla võiks? Rahuolekus on tema vererõhk normaalne. Mees ei suitseta, ei joo. Liigub vähe, töö on istuv. Ülekaaluline otseselt ei ole, kuigi võiks olla saledam, sportlikum. Sporti ei harrasta. Probleemid on kestnud juba vähemalt 4 aastat 6-aastasest kooselust. Erektsiooni õieti ei teki või kaob see poole pealt. Kui on olnud väga pikk vahe, siis on korras. Armastab pigem omaette tegutseda ja ajakirju lehitseda või arvutis surfata. Muidu on suhted head ja täiesti korras, ühiseid huve on, lahkarvamusi harva. Olen palunud tal pöörduda arsti juurde, sest minu soovid on ikka vähemalt paar kordagi nädalas. Ta häbeneb. Kindlasti oleks abi ka rohtudest, aga millistest?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Noor mees. Probleemid tõsised. Mina soovitaks ikkagi mehega tõsiselt rääkida ja koos meestearsti vastuvõtule tulla. Erektsioonihäired on korrigeeritavad. Tuleb leida põhjused. Peavalu on enamasti seotud veresoonte reaktsiooniga, mille põhjuseks võib jällegi olla erektsiooni ebakindlusest tekkiv stressreaktsioon. See siiski spekulatsioon ja ilma uuringuteta head nõu anda ei oska.
Edu soovides
Margus Punab