Eesnaha probleem 25.11.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline probleem, et kui eesnahk üle sugutipea tõmmata, siis mingi nahariba, mis seob pead ja nahka, takistab naha liikumist alla poole ja seetõttu tõmbab pead allapoole(lõdvas olekus). Aga jäigas olekus ta lihtsalt paneb eesnaha valutama, kui nahk on üle pea ja üritad seda alla poole liigutada(kui ei liiguta nahka, siis ei ole valus). Selle pärast nahk üldjuhul ei liigugi...See nahariba tõmbab kogu eesnaha nii jäika olekusse, et see hakkab juba sugutit pooma. Ise ma arvan, et kui see nahariba sealt vahelt ära lõigata, siis oleks probleem lahendatud, et päris juudilõikust ei tahaks. Aga nüüd ma küsingi teie arvamust. Kui palju see maksaks? Kui kaua see paranemine aega võtaks ja kas sportimine oleks kaua häiritud? On mingi haiglaravi ka ette nähtud veel või lastakse pm kohe koju? On ka ise ravimise võimalus olemas?
Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on arvatavalt liiglühikese eesnaha kidaga. Operatiivne ravi aitab. Põõrduge oma murega uroloogi poole. Iga kirurg teeb asju veidi omamoodi ja seetõttu enamikule küsimustele mina kahjuks vastata ei saa.
Edu soovides
Margus Punab