Liigne onaneerimine ja erektsiooniprobleem 31.08.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 27 aastane meesterahvas. Onaneerimisega alustasin juba vähemalt 12 aastaselt. Igatahes nii noorelt, et seemnepurset kindlasti ei tekkinud. Olen aastaid onaneerinud tihedusega päevas umbes 4 tundi, aga mõnikord ka päev otsa. Viimase puhkuse ajal läks igast päevast pool internetipornole ja "endaga tegelemisele." Onaneerimisest on kujunenud stressimaandamise vahend. Kui mõtlema hakkan, siis ei mäleta, millal oleks olnud korralikku ja püsivat erektsiooni. Onaneerides on peenis suhteliselt pehme ja korralikuma erektsiooni moodi asja võib vahest näha ainult seemnepurske ajal, hetkeks. Tavaliselt jääb peenis isegi siis poolpehmeks.

OLEN KINDEL, et põhjus on liigses onaneerimises. Lugesin ühelt ingliskeelselt veebilehelt, kuidas liigne onaneerimine lööb paigast kehakeemia ja normaalse funktsioneerimise. Loogiline, sest keha pole mõeldud saama sellist stimulatsiooni tunde ja tunde päevas.

Küsimus on siis - kas olen jäädavalt impotent või taastub erektsiooni saamise võimekus, kui lõpetan pornograafia vaatamise ja onaneerimise? Kui suur on tõenäosus, et kõik taastub? Juhul, kui taastub, siis kui kaua selleks aega läheb?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selleks, et targemat vastust anda peaks teie kehakeemia ja ka üldist kehalist seisu eelnevalt analüüsima. Kogemuse alusel võin öelda, et kui õnnestub piiri pidada, siis probleemid taanduvad keskmiselt poole aastaga. Kuna te pole just kergete juhtude killast, siis tuleks kasuks koostöö korraliku androloogi ja seksoloogiga.
Edu soovides
Margus Punab