Järeltilkumine 19.01.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 74-aastane mees. Ligi 6 aastat tagasi oli mul eesnäärmevohandi operatsioon (TURP). Seejärel on kõik olnud enam-vähem hea, vaevusi pole, kuid on üks tülikas probleem, mis näib muutuvat tasapisi hullemaks ja mille kohta tahan küsida.
Tekib mulje, et urineerimisel põis küll tühjeneb, kuid mitte kõik uriin ei pääse kohe välja, vaid osa jääb alguses kusagile pidama. Kui olen kärsitu ja kiirustan ega võta küllalt aega, et see uriin käega välja loksutada, voolab ta järgmisel sekundil pükstesse. Kas leidub mingit rohtu või tuleb leppida, et see on üks paratamatuid, nagu öeldakse, ealisi iseärasusi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eks vanusega kudede elastsus väheneb ja kusetorust sinna sisse jääva kuse väljajuhtimine seeleäbi ka halveneb. Mõnel mehel on parem kusta püstiasendis, mõnel jälle istudes. Samas võiksite ikkagi ka uroloogi juures kontrollis käia, sest TURP operatsiooniga ei eemaldata kogu eesnäärme kudet ja sissejäänu võib edasi kasvada. Samuti peaks arsti juures välistama selle, et peale kusemist põis ikka liiast täis jääb.
Edu soovides
Margus Punab