valu ja ebamugavustunne vasakus munas ja alakõhus 15.12.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen 25-aastane noormees. Mure on järgmine: mõned nädalad tagasi sai vasak muna natuke haiget, muljuda. Valu kestis pärast muljumist alla minuti. Nädal tagasi tundsin, et see sama muna, mis sai muljuda, oleks nagu suurem ja tundlikum. Näiteks kõndides jääb nö ette. Visuaalselt suurenemist pole näha. Kaks päeva tagasi, pärast pikaajalist kõndimist, tundsin valu (10palli skaalal on valu tugevus 3 punkti) vasakus munas ja alakõhu piirkonnas vasakul pool. Tihti on ka lamades alakõhus (nii paremal, kui vasakul pool) ja munas ebamugavustunne ja valu. Vahel kiirgab valu paremale poole, aga vasak pool on tundlikum. Eelmisel nädalal võisin saada külma. Prostatiidivaevuste küsimustiku (http://www.kliinik.ee/index.php?8,8) järgi on eesnärme põletiku tunnused (valu punktisumma 8, kusemishäired 1, elukvaliteet 10 punkti).
Panin meestearstile aja kirja, aga kuna vastuvõtt on alles kuu aja pärast, siis sooviks teada saada, mida niikaua tegema peaksin?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Test ütleb, et tegmist selge sugutrakti põletikureaktsiooniga. Esmalt uurige, ega pole siiski kiiremat vastuvõtule pääsemise võimalust. Kui ei, siis hakake võtma Ibuprofeeni 200 mg 2 korda päevas peale sööki vast kuskil 10-15 päeva jooksul. Seksuaalelus võiks kasutada preservatiivi. samas mida aktiivsem seks, seda parem.
edu soovides
Margus Punab