Kas herpes??? 02.11.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleem tekkis 2päeva tagi. Eesnaha alla tekkisid villi moodi moodustised millele ei eelnenud sügelust ega ebamugavustunnet. Esimese päeva õhtuks olid villid katki läinud kuid samas pole nad valusad puutudes ega anna ennast ka kuidagi teisiti tunda. Piirkond pole punane pigem õrnalt roosa ja teise päeva õhtuks tundub ,et hakkavad ära paranema. Haavandid on umbes pool mm suured ja ei erine naha värvist Samas kohas oli umbes 2kuud tagasi haavand mis paranes ise kuskil kuuga mille kohta esitasin teile ka küsimuse ja millele vastasite 07.10. Tegin ka siis suguhaiguste testid Teie kliinikus tln mis olid negatiivsed. Kuid ei tehtud genitaalherpese testi kuna miski ei viidanud sellele ja teadaolevalt pole ühelgi partneril genitaalherpest. Nüüd siis küsimus kas see võib siiski olla genitaalherpes või võib seda põhjustada näiteks mõni seenhaigus???

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui nii kiiresti paraneb, siis vaevalt, et herpesega tegemist saab olla. Soovitan järgmist - kui probleem tekib uuesti, siis kasutage seda kirjavahetust ja pöörduge koheselt meestekliinikus arsti assistendi vastuvõtule. Tema võtab külvi ja vajadusel ka herpese uuringu otse haiguskoldest. Igaks juhuks võiks kontrollis käia ka teie seksuaalpartner - võib olla on põhjus hoopis mingis kergemas tupe tasakaaalu häires või põletikus.
Edu soovides
Margus Punab