Propecia ja lastesaamine 04.09.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lugesin eelnevaid Propecia ravimi kohta esitatud küsimuste vastuseid ja ravimi infolehte ning mul tekkis mõningaid küsimusi Propecia ning lastesaamise seisukohalt.
1) Kuidas saab mehepoolne Propecia kasutamine mõjutada loote arengut? Ja miks ei tohiks seda tarvitada ajal, mil naine ootab last?
2) Kas paarist Propecia vabast kuust enne raseduse planeerimist aitab, et täielikult kõrvaldada ravimi pikaajalisest võtmisest tingituid olevaid võimalikke kahjulikke toimeid tulevasele lapsele või tuleks teha valik - terve laps või juuksed.
3) Kas Propecia võib põhjustada viljakuse langust ja kui jah, kas see on ravi lõpetamisel pöörduv?
4) Kas raseduse planeerimise ja raseduse ajal tehtav paus ravimi võtmises lõppeb ikkagi kiilaspäisusega? St kas juuste väljalangemine taastub endises tempos või tekib kiirem ja ulatuslikum juuste väljalangemine?
5) Ja viimane küsimus - kas ravim on teie arvamuse kohaselt tõhus ning kuidas on selle tõhusus võrreldes näiteks Regaine 2% lahusega?
Loodan, et küsimusi ei saanud liiga palju ning saan neile piisavad vastused, et otsustada ravimi kasutamise või mittekasutamise kasuks.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

1. Varases järgus võib mõjutada suguelundite arengut. Ravim jõuab mingil hulgal spermasse ja seemnepurskel ka naise organismi. Mõju karta vaid poisslapse puhul.
2. Piisab.
3. Ei tea, et oleks viljatuse põhjuseks.
4. Ei kiirenda protsessi. Vahel pole paus üldse tulemuses märgatav.
5. Tõhus, oluliselt tõhusam, kui Regaine, kõrge DHEA-s väärtusega meestel.
Edu soovides
Margus Punab