valu munandis ja munandite tousimne 05.12.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Minu parem munand on natuke valulik. Kuna valu on tavaliselt hommikuti ja valud algasid alates sellest, kui hakkasin alasti magama, siis oletan, et see tuleb munandi vabast rippumisest. Samas tekib mul kohe küsimus, miks ei valuta vasak munand. Veel on probleemiks munandite tõusmine päris kubeme alla vahetult enne seemnepurset. Peale seda lükkan munandid sõrmega kottidesse tagasi ja tunnen ebameeldivat valu munandites. Kestnud on see juba terve aasta. Tunnen pidevat vasimust ja ka potentsiga on probleeme. Muid vaevusi pole.

Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Valu ei teki alasti magamisest ega ka munandite vabast rippumisest. Seksuaalse erutuse ja eriti seemnepurske momendil tõusevad kõigi meeste munandid kehale lähemale. Näib siiski, et teil tõusevad nad suisa kubemekanalisse ja see päris õige asi ei ole.

Valude põhjus munandites on suurima tõenäosusega sugutrakti alaäge põletik. Soovina soojalt tulla vastuvõtule ja probleemi täpsemalt uurida.

Edu soovides

Margus Punab