Eesnäärme kasvaja või miski muu 13.11.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole seoses mehe tervisega. Viimasel ajal kurdab ta alakehas imelikke valusid, nt kubemepiirkonnas ja eesnäärme all ja ka alakõhus. Samas esinevad need valud tal enamasti istudes või lamades, mitte aga püsti olles või liikudes. Kaebused piirnevadki nende tuimade valudega, valus ei pidavat olema ei urineerides ega ka vahekorras olles. Samuti ei ole uriinis verd jne. Ainult valud, mis esinevad hooti. Mees on aga suutnud enda mõttemaailma viia niikaugele, et äkki on tal eesnäärme kasvaja. Panime ka aja kinni meestearsti juurde aga kuna see aeg veel veidike kaugel, siis mõtlesin ka siin abi ja infot küsida. Raske on vaadata meest, kui ta on õnnetu ja mures. Ei oska teda kuidagi aidata. Lisan ka veel niipalju, et ise olen seitsmendat kuud rase. Kas eesnäärme kasvaja mõjutab ka sperma kvaliteeti ja viljatust. Selles mõttes, et kui tal oleks see kasvaja või põletik, siis kas mina oleksin võinud rasestuda? Samas käis mees ka seljaarsti juures ja avastati, et tal on üks lüli veidike paigast ära ja öeldi, et ka see võib põhjustada muid valusid alakehas. Ei teagi. Aga tahaks meest kuidagi aidata ja teda maha rahustada, et ta ei mõtleks selle kasvaja peale. Tema vanaisal oli ka eesnäärme kasvaja ja see süvendab tema kartust veelgi. Mees on kohe 40 saamas. Kindlasti on väga raske nende andmete põhjal miskit diagnoosida aga ehk siiski mingi võimalus. Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist siiski eesnäärme põletiku mitte kasvajaga. Valude paiknemine ja iseloom on tüüpiline. Vanus samuti. Aktiivsem liikumine tuleb kasuks, samuti aktiivsem seks - siin võiks igaks juhuks kasutada preservatiivi. Samuti võib mees juba enne arstivisiiti alustada näiteks Prostamiini tablettide võtmist. Visiidil korraldatakse eesnäärme põletiku uuringud - kas sperma analüüs või eesnäärme sekreedi uuring ja nende alusel saab määrata korraliku ravi.
Edu soovides
Mrgus Punab